Strona główna  /  Produkty  /  Wykrywacz ciąży u loch RENCO PREG TONE I

Wykrywacz ciąży u loch RENCO PREG TONE I

Strona główna » Produkty » Wykrywacz ciąży u loch RENCO PREG TONE I

ULTRADŹWIĘKOWY APARAT RENCO PREG TONE 1     do wykrywania wczesnej ciąży u świń , owiec, kóz.

W sprzedaży jest też wersja dla królików.

Komplet składa się z aparatu, sondy na elastycznym przewodzie, ładowarki do ładowania akumulatorów, plastikowej butelki na olej.
Obsługa aparatu RENCO PREG TONE jest prosta. Sondą emitującą ultradźwięki bada się macicę zwierzęcia. W przypadku prośności, słychać jest ciągły sygnał ; sygnał przerywany oznacza brak ciąży. Sygnał przerywany również informuje, że jest dobry kontakt sondy ze skórą.
LOCHY
Badanie można rozpocząć nawet od 21 dnia u loch ( ciąża o większym miocie 11-12 prosiąt może już dąć pozytywny sygnał o zaproszeniu) .
OWCE
W pozycji siedzącej owcy można zacząć badanie już od 35 dnia, ale większość z diagnozowanych ciąż jest osiągana w okresie ok. 45 dnia.
A w pozycji stojącej owcy po 60 dniach.

W okresach podanych jw. działanie aparatu jest najbardziej niezawodne, gdyż wtedy powiększona macica przemieszcza się w dół i opiera o ścianę otrzewnej.

POSTĘPOWANIE PRZY BADANIU
-Przewód sondy należy połączyć z gniazdkiem z tyłu aparatu. Włącznik ustawić w takim położeniu , aby lampka zapaliła się czerwonym, ciągłym światłem. Jeżeli lampka mruga lub nie świeci się, należy naładować akumulatory.
-Badane zwierzę powinno stać i być odprężone. Można to uzyskać podając zwierzęciu coś do jedzenia.
-Koniec sondy zanurzyć w oleju jadalnym, jak również miejsce przyłożenia sondy należy posmarować olejem.
-Sondę należy przyłożyć ok. 3 cm nad linią sutek w odległości ca 5cm od tylnej nogi. Wiązkę ultradźwięków należy kierować do przodu pod kątem 45º i celować w linie kręgosłupa. Zasada badania przedstawiona jest na szkicu.

Sondę należy trzymać dosyć mocno, nie deformując jednak ciała. Sonda należy poruszać w różne strony, aby mieć pewność że fale dźwiękowe przejdą przez macicę.
Jeżeli wynik badania jest negatywny, powtarzamy badanie przykładając sondę nieco bardziej do tyłu, a następnie 3-5cm do przodu, nawilżając skórę zwierzęcia za każdym razem. W ten sam sposób badamy druga stronę zwierzęcia.

UWAGA – przed każdą próbą należy na nowo smarować skórę zwierzęcia olejem. Niedostateczna ilość oleju jest najczęstszą przyczyną niepowodzeń przy stosowaniu aparatu PREG TONE
-brak dźwięku sygnalizuje, że kontakt między sondą a skórą jest niewystarczający. Dźwięk przerywany o regularnych odstępach (ca1sek)oznacza prawidłowy kontakt ze skórą ale brak ciąży.
-dźwięk ciągły sygnalizuje ciążę
Czas badania zwierzęcia ok. 5-10 sek.

ŁADOWANIE AKUMULATOROW
Aparat posiada wbudowane niklowo-kadmowe akumulatory. Mruganie lampki i zmiana tonu oznacza konieczność doładowania akumulatorów. Czas ładowania 12-16 godz., czas pracy ciągłej 9-10 godz. Przed włączeniem ładowarki aparat musi być w pozycji wyłączonej.

UWAGA: NIE WOLNO WŁĄCZAĆ APARATU W CZASIE ŁADOWANIA AKUMULATORÓW

Wymiary aparatu – 15,3cmx6,9cmx5,5 cm
Waga –432g
Czas ładowania- ok. 14 godzin ( pełne ładowanie)
Czas pracy z naładowanymi akumulatorami- 9-10 godzin
Akumulatory – NIMH
Temperatura pracy - od -18 do + 49C
APARAT wykrywa ciążę u loch, kóz, owiec. Jako standard aparat jest optymalnie wykalibrowany dla loch, jeśli jest stosowany tylko dla owiec i kóz wymaga osobnej kalibracji przez nasz serwis.

Nie wolno otwierać aparatu !. Wewnątrz znajdują się obwody pracujące przy wysokich napięciach. Dokonywanie samodzielnych napraw lub regulacji jest niedozwolone. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości należy odesłać aparat wraz z opisem uszkodzenia do miejsca zakupu.

NIE WOLNO UŻYWAĆ APARATU DO PRÓB NA LUDZIACH
Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

 

BALTIPOL Sp. z o.o.

SIEDZIBA FIRMY

ul. ZWM 7/41
02-786 Warszawa

tel: 22 780 43 12

e-mail:

KRS 0000147839
REGON 010213900
Kapital zalozycielski 50 000 zł
Rok zalozenia 1993